توجه به کیفیت و تنوع شرط ماندگاری در بازار رقابتی است

توجه به کیفیت و تنوع شرط ماندگاری در بازار رقابتی است

 

مهدی یزدان شناس- حمايت از توليد داخلي، ترجيع بند سخنان همه مسئولان کشور به  خصوص دولت مردان بوده و در اين جهت تسهيلات، قوانين و مقررات زيادي ايجاد و تدوين شده است.

دولت در تازه ترين اقدام، با تصويب قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاي نظام مالي کشور، دستگاه هاي اجرايي را مکلف ساخته تا نسبت به ايجاد و توسعه امکانات لازم براي افزايش قابليت و ظرفيت هاي توليد در بخش هاي مختلف اقدام کنند. اعطاي تسهيلات مالي، بخشودگي و تخفيف مالياتي، تسهيلات گمرکي، استمهال بدهي ها، آزاد سازي
وثيقه هاي بانکي و تامين سرمايه در گردش از موارد مهمي است که طبق اين قانون براي تحقق برنامه خروج از رکورد در نظر گرفته شده است .

شرکت زمزم که از قديمي ترين واحدهاي توليدي در کشور است و تحت پوشش بنياد مستضعفان  انقلاب اسلامي فعاليت مي کند، طي سال هاي اخير و در پي ورود برندهاي بين المللي نوشابه سازي به ايران از جمله کوکاکولا و پپسي کولا شرايط متفاوتي را نسبت به ساير واحدهاي توليدي به خصوص در حوزه مواد غذايي تجربه کرده و در واقع بيش و پيش از ساير صنايع وارد رقابت جهاني شده است، آن هم در شرايطي که در برخي از جهات از امکانات و تسهيلات برابر برخوردار نبوده و به عنوان مثال در بحث قيمت گذاري موظف به رعايت مصوبات و تصميمات دولت است، در حالي که شرکت هاي رقيب چنين الزامي را نداشته و ندارند.

با اين همه شرکت زمزم با توجه به قدمت توليد و سابقه اي که در ذهن و خاطره مردم ايران دارد، اقداماتي را براي حفظ سهم بازار، حضور در بازارهاي بين المللي وکمک به رشد اقتصادي کشور انجام داده و با تدوين سياست ها و خط مشي هاي
منطبق با شرايط و نيازهاي روز جامعه تلاش مي کند تا ضمن حفظ جايگاه خود، کيفت و تنوع محصولات توليدي را افزايش دهد و رضايت بيشتر مشتريان را به دست آورد.

اما نکته مهمي که بايد به آن اشاره کنم سياست جديد شرکت زمزم است که ضمن اصلاح روش هاي جاري توليد با استفاده از فناوري ها و شيوه هاي نوين مديريتي، حرکتي نو به سمت توليد سلامت محور را با هدف تامين نيازهاي مصرف کنندگان با در نظر گرفتن اصل مهم سلامت آغاز کرده است . به اين معني که محصولات زمزم ضمن عاري بودن از هر گونه عوارض و آسيب احتمالي براي مصرف کنندگان،
به افزايش سلامتي آن ها نيز کمک مي کند و اين هدفي است که در حال حاضر با جديت در شرکت زمزم دنبال مي شود.

اميدواريم با ايجاد هماهنگي و همکاري بيشتر دستگاه هاي ذي ربط و همت و تلاش افزون تر مديران، مهندسان سرپرستان، کارمندان و کارکنان عزيز و زحمتکش گروه اهداف مورد نظر هر چه زودتر جامه عمل بپوشد و زمزم بتواند به عنوان يکي از شرکت هاي صاحب نام و مورد وثوق مردم، رضايت جامعه هدف خود را در بالاترين سطح کسب نمايد.