دانش را به تجربه پيوند زده ايم

دانش را به تجربه پيوند زده ايم

۹ تیر ۹۵ |

 معاون تحقیق و توسعه و عضو هیئت مدیره زمزم ایران

 

زمزم ايران در حال حاضر از مجهزترين امکانات آزمايشگاهي در سطح منطقه بهره مي برد.

واحد تحقيق وتوسعه در شرکت زمزم مانند همه واحدهاي صنعتي وتوليدي وظايف مهمي بر عهده دارد و تلاش مي کند تا با مطالعه و بررسي امکان توليد محصولات جديد، جايگاه و موقعيت شرکت را در عرصه رقابت وتوسعه بازار ارتقا دهد.

براي اطلاع از کم و کيف اين موضوع گفت و گويي با سعيد محمد زاده، معاونت تحقيق وتوسعه وعضو هيئت مديره شرکت زمزم انجام

داده ايم که در زير مي خوانيد.

در معاونت تحقيق و توسعه به کداميک از دو بخش، يعني  توليد و توسعه  محصولات جديد يا بالا بردن دانش فني توجه بيشتري مي شود؟

هر دو موضوع از فعاليت هاي اصلي تحقيق و توسعه است،  در بخش توليد به منظور اينکه طعم و کيفيت يکساني در تمام نقاط کشور داشته باشيم فرمولاسيون کليه محصولات از طريق واحد تحقيق و توسعه به واحد هاي توليدي اعلام مي گردد و اجراي آن توسط کارشناسان اين واحد پايش و کنترل مي گردد؛ در ضمن به منظور يکنواختي طعم، مواد اوليه کليدي نظير عصاره ها و اسانس ها از طريق زمزم ايران تهيه مي گردد.

يکي ار فعاليت هاي مهم ديگر معاونت تحقيق و توسعه، ايجاد دانش فني و ارتباط با مراکز علمي است که اين دانش فني در توليد محصولات جديد و بهينه سازي روند توليدو افزايش بهروري  بکار گرفته مي شود.

   کارکنان واحد معاونت تحقيق وتوسعه  را چه افرادي و با چه تخصص هايي  تشکيل مي دهند؟

کارکنان اين واحد که از  فارغ التحصيلان دانشگاه هاي معتبر و اغلب داراي مدارک کارشناسي  ارشد هستند؛ بيشتر گرايش صنايع غذايي دارند، ولي با توجه به نياز اين واحد به تخصص هاي مختلف همکاراني با گرايش شيمي و ميکروبيولوژي هم با ما همکاري مي کنند

   در بحث عصاره آيا براي بالا بردن کيفيت هم کاري انجام شده است؟

شرکت زمزم ايران يکي از بزرگترين واحد توليدي عصاره در کشور است که با داشتن  نيروي کار با تجربه و داشتن تجهيزات مناسب، توانايي توليد انواع عصاره با کيفيت عالي دارد.  در حال حاضر در اين واحد انواع عصاره با طعم هاي مختلف نظيرکولا، پرتقالي ، ليمويي ، ليموناد، موز و عصاره انرژي زا و ورزشي توليد مي گردد.

   در خلال يک سال اخير مهم ترين تحقيقاتي که منجر به توليد محصولات جديد شده، چه بوده است؟

مي توانيم به محصول «کلامد» اشاره کنيم که «مد» آن  از کلمه «مديکال» گرفته شده است . در اين محصول از عصاره  دارچين، زنجبيل، رزماري، علف ليمو استفاده کرديم که تاثير خوبي روي دستگاه گوارش دارد.

همچنين با توجه به ويژگي هاي سلامتي ميوه خرما ، پروژه ي تحقيقاتي روي  کنسانتره خرما انجام شد. شهد اوليه بعلت طعم ، بو و رنگ آن قابل استفاده در توليد نوشابه نيست. با همکاري دو طرفه اي که بين ما و واحد هاي توليدي شهد خرما انجام گرفت اين عصاره الان قابل استفاده در نوشابه ها گرديد و مي تواند جايگزين شکر شود. محصول بعدي؛ توليد نوشيدني دانه ريحان با برند ويتا است  که در آن دانه هاي ريحان بصورت معلق در مايع نوشيدني قرار دارند و ته نشين نمي شوند که تنوع اين محصول نيز در برنامه کاري اين واحد قرار دارد (درحال حاضر، با طعم ليمو قابل عرضه به بازار است).

همچنين مي توان به  « زمزم بلک » که محصول رژيمي با طعم کولاست  و به  «موهيتو» که  که ترکيبي از طعم هاي ليمو و نعناع است، اشاره کرد که در يک سال اخير به سبد محصولات زمزم اضافه شده است. 

     چرا بر روي برخي از محصولات شما علامت زمزم ديده نمي شود، در حالي که اين نشانه  مي تواند موجب جلب مشتري شود؟

اين يک استراتژي متداولي است که معمولاّ توسط شرکت هاي بزرگ مورد استفاده قرار مي گيرد. يکي از دلايل استفاده از اين استراتژي  اين است که اگر محصول جديد موفقيت مورد انتظار را در بازار بدست نياورد؛ به محبوبيت برند اصلي آسيب نرساند.

   در سال ۱۳۹۰ واحد تحقيق و توسعه شرکت زمزم به عنوان واحد برتر انتخاب شد، آيا فکر مي کنيد امسال هم اين اتفاق صورت گيرد؟            

در آن  سال  محصولاتي تحت عنوان کلاسيک که در آن شهد خرما جايگزين شکر شد توانست عنوان واحد برتر را براي ما به ارمغان بياورد،  فکر مي کنم امسال هم محصولاتي نظير «ويتا » يا « زمز م پلاس » بعلت ويژگي هاي سلامت بخش نظير استفاده از رنگ هاي طبيعي ، داشتن کلسيم و يا ويتامين C قابليت کسب عنوان محصول برتر را دارند.

    آيا معاونت تحقيق وتوسعه از دانش فني خارجي هم استفاده مي کند؟            

ارتباط خوبي با دانشگاه هاي تهران و دانشگاه  شهيد بهشتي داريم.هميشه  از تجربه  استادان در صنعت غذا استفاده مي کنيم و به تازگي استفاده از  مراکر دانش بنيان نيز در  برنامه داريم. 

   مکانيزم اين همکاري چگونه است؟

معمولا اين همکاري در قالب پروژه هاي دانشجويي انجام مي گيرد. تعريف موضوع پروژه مهمترين قسمت کار است که  معمولا  محوريت آنها توليد محصول جديد، افزايش ماندگاري يا پايداري محصولات و کاهش هزينه هاي توليد است که ما در اين خصوص از ايده هايي که از منابع مختلف به ما مي رسد استفبال مي کنيم

   آيا با شرکت هاي خارجي هم همکاري داريد؟

خيلي از مواد اوليه ما از خارج تامين مي شود. مثل اسانس ها يا پايدار کننده هايي که هنوز در ايران توليد نمي شود. با توجه به اينکه تامين کنندگان ما، شرکت هاي معتبر و مطرحي هستند و آزمايشگاه ها و مراکز تحقيق و توسعه بزرگي دارند، همکاري و استفاده از تجربيات و دانش آنها هميشه مورد توجه بوده است.

   R&D در زمزم ايران چه جايگاهي دارد؟

يکي از ارکان اصلي هر شرکت موفقي ، واحد تحقيق و توسعه آن است. امروره فعاليت ها ي تحقيق و توسعه را  بعنوان هزينه در نظر نمي گيرند؛ بلکه بک نوع سرمايه گذاري محسوب مي شود. با توجه به اهميت تحقيق و توسعه در بقاي شرکت و همچنين حفظ و پاسداري از برند، واحد تحقيق و توسعه  هميشه مورد توجه مديران ارشد شرکت بوده است و در سال  هاي اخير سرمايه گذاري خوبي هم در بکارگيري نيروي انساني مجرب و همچنين تجهيزات آزمايشگاهي انجام گرفته است و مي توان به جرات گفت اين آزمايشگاه بزرگترين و مجهزترين آزمايشگاه در صنعت  نوشابه در ايران مي باشد  که توسط سازمان استاندارد بعنوان آزمايشگاه همکار مورد تاييد قرارگرفته است. 

   تا آنجا که مي دانيم شرکت زمزم قصد دارد توليد سلامت محور را در راس برنامه هاي خود قرار دهد. اين موضوع در معاونت تحقيق وتوسعه چطور دنبال  مي شود؟

در شرايط کنوني مردم به دنبال محصولات سالم و کم کالري هستند و بالطبع ما هم روي اين موضوع حساس هستيم و مورد توجه ما است. تقريباَ توليد محصولات جديد تمرکز بر اين واقعيت دارد. به عنوان مثال در توليد محصولات « زمزم پلاس » استفاده  از رنگ هاي طبيعي و حذف رنگ هاي مصنوعي در نوشابه پرتقالي، افزودن کلسيم و حذف اسيد فسفريک در نوشابه کولا تاييدي بر اين موضوع است.